Urządzenia do kosmetologii – do czego służą?

urządzenia do kosmetologiiii

Kosmetologia i medycyna estetyczna nie mogą się obejść bez specjalnego sprzętu wykorzystywanego do wykonywania określonych zabiegów na wybrane partie ciała – regenerujących, modelujących sylwetkę, liftingujących. Wybrane urządzenia do kosmetologii mogą być stosowane w przypadku określonej terapii (pełniąc jedną funkcję) bądź kilku, łącząc więcej trybów. Do czego służą? Jak działają?

Czym jest kosmetologia?

Kosmetologia to dział dermatologii ściśle związany z medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną, który zajmuje się badaniem, leczeniem i pielęgnowaniem chorób skóry bądź defektów, takich jak łojotok czy suchość. Efektem wykonywania specjalistycznych zabiegów i stosowania odpowiednich kosmetyków jest zwiększenie atrakcyjności fizycznej pacjenta. Do głównych zadań kosmetologii należy profilaktyka starzejącej się skóry, mająca na celu zapobieganie pojawienia się zmarszczek i bruzd, a także odżywienie, ujednolicenie oraz poprawienie elastyczności skóry i mięśni. Aby móc przeprowadzić wybrane zabiegi pielęgnacyjne, upiększające czy lecznicze, salony kosmetyczne muszą być zaopatrzone w profesjonalne urządzenia, takie jak laser diodowy, lipolaser czy plasmę ARC. Do czego służą?

Laser diodowy – skutecznie usuwa owłosienie

Lasery kosmetyczne to innowacyjne urządzenia, które w skuteczny sposób odmładzają i leczą skórę, wysyłając fale o określonej długości pod postacią wiązki. Dzięki laserowi diodowemu pacjenci pozbędą się niechcianego owłosienia z twarzy i ciała (pach, okolic bikini, nóg, rąk). W jaki sposób? Melanina mieszcząca się we włoskach pochłania promieniowanie, które przekształcone w ciepło, niszczy mieszek znajdujący się w fazie wzrostu. Energia świetlna dociera do cebulek włosa, nie wpływając w żaden sposób na inne komórki naskórka znajdujące się w miejscu zabiegowym.

Chociaż depilacja laserowa jest świetnym rozwiązaniem usuwania nadmiaru owłosienia, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, należy wykonać kilka zabiegów. Ilość sesji jest zależna od koloru i grubości włosów, a także samego miejsca depilacji. Każdy zabieg niszczy około 15-20% mieszków. Procedurę należy powtarzać do momentu zastopowania wzrostu włosków.

Lipolaser redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej

Zabieg lipolaserem polega na emisji wiązki światła, która dociera do komórek tłuszczowych, rozbijając triglicerydy na kwasy tłuszczowe i glicerol, które następnie zostają wydalone z organizmu. Podczas terapii specjalista przykłada głowice emitujące światło do określonych miejsc na ciele, takich jak brzuch, pośladki, uda, łydki, ramiona czy podbródek, po to by dotrzeć pod powierzchnię skóry. Zabieg odmładza, regeneruje, modeluje i wysmukla sylwetkę, niwelując komórki tłuszczowe, których nie da się zredukować aktywnością fizyczną bądź dietą.

Promieniowanie nie zagraża zdrowiu pacjenta, nie uszkadza tkanek i naczyń krwionośnych znajdujących się w obszarze zabiegowym.

Plasma ARC – bezinwazyjny lifting powiek

Z upływem lat skóra wokół oczu starzeje się, tracąc elastyczność. Pojawiają się zmarszczki, a powieki zaczynają opadać. Plasma ARC to urządzenie, które w nieinwazyjny sposób usuwa zmarszczki i zmiany skórne, liftinguje okolice oka, a także odbudowuje włókna kolagenowe i elastynowe. W jaki sposób? Dzięki wytworzeniu wiązki plazmy poprzez jonizację gazów.

Zabieg polega na wykonaniu małych punktów na skórze, które powodują sublimację naskórka, nie uszkadzając znajdujących się dookoła tkanek oraz warstwy skóry właściwej.

Admin