Poduszka ortopedyczna kiedy wymienić

Kiedy należy wymienić poduszkę ortopedyczną?

Jaki okres użytkowania ma poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna to produkt, do którego w końcu się przekonaliśmy. Przez długi okres uważano, że jest to poduszka wyłącznie dla osób chorych. Jednak każda osoba użytkująca poduszkę ortopedyczną powinna mieć świadomość co jaki czas należy ją wymienić. Poduszkę ortopedyczną użytkować się powinno przez okres dwóch do maksymalnie trzech lat. Tak naprawdę to wszystko jest zależne od jej częstotliwości. Dany producent dają gwarancję na ortopedyczną poduszkę sugeruje przeważnie jej czas użytkowania.

Najrozsądniejsze rozwiązanie

Skoro poduszka ortopedyczna ma żywotność na okres dwóch do trzech lat, to gwarancja na nią przeważnie wynosi trzy lata. To jest właśnie rozwiązanie najrozsądniejsze, które opłaca się najbardziej kupującemu. Pewnie wielokrotnie zastanawialiśmy się dlaczego akurat poduszka ma taki okres użytkowania? Były dokonywane w temacie tym chemiczne oraz bakteriologiczne badania. Dotyczyły one oczywiście żywotności pianki, która tworzy ortopedyczną poduszkę. Te badania są jak najbardziej potwierdzone oraz udokumentowane. Na poduszce śpimy z wilgotnymi włosami, pocimy się czy też śpimy przeziębieniu, w związku z tym gromadzi się na niej wilgoć różnego rodzaju. Sprzyja ona niestety skracaniu żywotności samej pianki.

Dlatego właśnie kiedy dany producent daje nam trzy lata gwarancji, to dla nas jest to rozwiązanie najkorzystniejsze jeśli chodzi o użytkowanie oraz finanse. Najczęściej producenci dają nam możliwość zakupu powłoczek dodatkowych. Dzięki nim możemy użytkować daną poduszkę ortopedyczną o rok dłużej. W zależności od tego jaką konkretną poduszkę posiadamy, powinniśmy zapoznać się z jej oznaczeniami dotyczącymi prania. Najczęściej poduszek ortopedycznych nie wolno nam w żadnym wypadku prać. Sprawdźmy to dokładnie i ustosunkujmy się do wszelkiego rodzaju zaleceń producenta. Tym samym uda nam się przedłużyć okres użytkowania poduszki, ale pamiętajmy jednocześnie o stałej wymianie raz na jakiś czas.

Admin