Kroplówka na kaca – czy warto?

Kroplówka witaminowa na kaca to zdecydowanie najszybciej przynoszący efekty sposób pożegnania się z toksycznymi substancjami znajdującymi się w organizmie. Czy jednak jest bezpieczna? Jakich dokładnie wyników możemy się spodziewać?

Na czym polega zabieg kroplówki witaminowej?

Kroplówka na kaca staje się coraz popularniejszą formą wybieraną w obliczu nadmiernego spożycia alkoholu, ponieważ skutecznie zwalcza jego dokuczliwe objawy (np. zmęczenie, ból głowy, kołatanie serca, potliwość, nudności), błyskawicznie poprawia samopoczucie, pozwala odzyskać utracone pokłady energetyczne, a sam zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie należy do szczególnie skomplikowanych.

Podanie kroplówki na kaca to nic innego jak wlew dożylny, który musi zostać wykonany przez specjalistę w szpitalu bądź w warunkach domowych, ponieważ podczas zabiegu dochodzi do przerwania ciągłości skóry.

Jak działa kroplówka na kaca?

Fundamentem terapii jest możliwie jak najszybsze nawodnienie organizmu, pozbycie się z niego toksyn i regeneracja. Polepszenie kondycji po zastosowaniu kroplówki jest natychmiastowe, chociaż na pełny efekt należy poczekać do momentu całkowitego wniknięcia odżywczych substancji, podczas gdy przy wykorzystaniu domowych sposobów, cały proces powrotu do normalnego funkcjonowania, zająłby od paru godzin, a w skrajnych przypadkach nawet do dwóch dni.

Alkohol obniża nie tylko samą zawartość cukru we krwi, lecz również poziom elektrolitów, których niedobór objawia się pogorszonym samopoczuciem, doskwierającym najdotkliwiej dnia następnego. Z tego powodu, formuła zawarta w kroplówce oparta jest na glukozie i elektrolitach, a czasem dodatkowo również na takich witaminach, jak: B i C oraz glutationie redukującym szkodliwe substancje znajdujące się w wątrobie. To właśnie dzięki przytoczonym minerałom odżywczym, organizm zostaje poddany mechanizmowi regeneracji oraz nawodnienia.

Należy pamiętać o tym, że choć kroplówka Gdańsk jest sprawdzonym i skutecznym sposobem zwalczania kaca, jej zawartość powinna być dobrana indywidualnie do każdej osoby.

Admin