Jak wyregulować drzwi balkonowe

drzwi

Kiedy regulować drzwi balkonowe?

Z balkonowych drzwi najczęściej korzystamy w letnim okresie, ale także w zimie bardzo często je otwieramy oraz zamykamy. W zasadzie to bardzo podobnie jak inne drzwi oraz okna w naszym domu powinniśmy także regulować, kontrolować oraz konserwować odpowiednio drzwi balkonowe. Jak powinna wyglądać sama regulacja drzwi balkonowych? Gdy nasze drzwi balkonowe przepuszczają dużo zimna oraz są nieszczelne, a do tego przestały się w sposób prawidłowy zamykać, to musimy wiedzieć, że konieczna jest regulacja balkonowych drzwi. Możemy ją samodzielnie wykonać. Potrzebny nam będzie poradnik oraz narzędzia odpowiednie.

Zamontowane drzwi balkonowe w naszym domy powinniśmy regulować gdy:

  • pojawiły się nieszczelność,
  • skrzydła drzwi skrzypią
  • drzwi stawiają dużo większy opór podczas zamykania oraz otwierania.

Dodatkowe uszczelnienie

Drzwi balkonowe także możemy uszczelnić dodatkowo przed ich regulacją. Przed zimą się zaleca wyregulowanie drzwi w ten sposób, aby były dociśnięte do ramy. Latem z kolei możemy zmniejszyć docisk. Eksperci zalecają, aby regulację pierwsza balkonowych drzwi wykonać w pierwszym roku od samego montażu. To wtedy właśnie drzwi opadają, a to skutkować może dużo większym oporem przy przykręcaniu klamki. Regulacja odpowiedni balkonowych drzwi na pewno poprawi sam komfort ich użytkowania.

Jak samemu jak wyregulować drzwi?

Drzwi balkonowe zawsze regulujemy na zawiasie dolnym po uchyleniu lekkim skrzydła. Dokręcenia śruby spowoduje nic innego jak podniesienie skrzydła. Regulacja śruby dolnej powoduje zmianę pozycji drzwi na prawo czy też na lewo. Następnie regulujemy górne zawiasy, które pozwalają na uzyskanie pozycji skrzydła odpowiedniej po przekątnej.

Aby móc zmienić docisk skrzydła do ramy drzwi, regulujemy kucia. Przekręcamy ryglujące rolki znacznie bliżej uszczelki, aby móc poprawić samą szczelność drzwi. Podczas sezonu letniego odsuwamy je od samej uszczelki.Gdy powyższe jest dla nas przysłowiową „czarną magią”, to powinniśmy zdać się na fachowca. Takowego odnajdziemy po frazie drzwi MysłowiceWybierzmy prawdziwego specjalistę, który zna się na swojej robocie oraz z którego pracy będziemy zadowoleni.

Admin