Jak wezwać pomoc drogową za granicą?

Awaria samochodu za granicą to prawdziwy koszmar kierowcy odbywającego podróż służbową lub będącego na urlopie. Jeśli usterka jest drobna, często można uporać się z nią samemu. Warto zatem przed wyjazdem zapakować niezbędne narzędzia oraz zapasowe koło i żarówki. Sytuacja wygląda znacznie gorzej, gdy awaria pojazdu okaże się poważna albo ulegnie on kolizji czy wypadkowi. Warto o takim czarnym scenariuszu pomyśleć przed wyjazdem i zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia Assistance. Należy pamiętać o takim pakiecie, który zaspokoi wszelkie potrzeby wynikające z potencjalnej awarii samochodu: pomoc drogową, naprawy, holowanie, załatwienie samochodu zastępczego, a nawet nocleg dla kierowcy i pasażerów w razie przedłużającej się naprawy. Wybranie odpowiedniego Assistance sprawi, że kierowca nie będzie musiał pokrywać kosztów takiej pomocy. Należy jednak nie tylko wybrać odpowiedni pakiet, ale także dokładnie zapoznać się z treścią umowy i przed wyjazdem zapisać numer telefonu do Assistance. Powiadomienie ubezpieczyciela o awarii, stłuczce lub innej nieszczęśliwej sytuacji to jedna z pierwszych czynności, jaką należy wykonać po stwierdzeniu jej zaistnienia.

Poszukaj dobrej pomocy drogowej

Jeśli nie masz ubezpieczenia Assistance lub chcesz jeszcze lepiej przygotować się do wyjazdu, poszukaj dobrej pomocy drogowej. Jeśli wyjeżdżasz do Niemiec, zdecyduj się na polską pomoc drogową świadczącą usługi na tamtejszym rynku. Wówczas nawet laweta Niemcy Polska okaże się usługą w stosunkowo niskiej cenie. Należy zdawać sobie sprawę, że niemiecka całodobowa pomoc drogowa może zaproponować nawet kilkakrotnie droższe holowanie czy naprawę uszkodzonego pojazdu. Jeśli usterka nie okaże się poważna, cała sprawa skończy się na naprawie na drodze – bez konieczności korzystania z lawety i wizyty u mechanika.

Zachowaj spokój Właściwe przygotowanie do wyjazdu pozwoli na uniknięcie przykrych sytuacji i dodatkowych kosztów. Wykupienie korzystnego ubezpieczenia Assistance, znalezienie dobrej pomocy drogowej świadczącej usługi w odwiedzanym kraju oraz zabranie narzędzi i elementów zapasowych to kroki pozwalające na szybką i darmową naprawę samochodu lub odholowanie go do warsztatu. Zaoszczędzimy nie tylko cenny czas i pieniądze, ale również mnóstwo niepotrzebnego stresu.

Admin