Jak sprowadzić auto z zagranicy do Polski?

W dzisiejszych czasach zakup auta za granicą nie stanowi już najmniejszego problemu. W Polsce ten trend utrzymuje się na wysokim poziomie. Jednym z najpopularniejszych kierunków Polaków, w poszukiwaniu wymarzonego pojazdu, są m.in. Niemcy. Z możliwości sprowadzania aut do naszego kraju korzystają nie tylko handlarze używanymi autami, ale również osoby prywatne. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem auta, które obecnie znajdzie się na terenie Niemiec, to nie obawiaj się o przerażająco wysokich kosztów transportu samochodu do Polski. Jest wiele polskich firm działających w zakresie pomoc drogowa 24h, które świadczą swoje usługi również na terenie Niemiec.

Zakup nowego auta jest bardzo ekscytującym momentem. Przeszukujemy Internet, platformy oferujące sprzedaż aut, szukamy i nagle jest… wymarzona marka, rocznik, stan – dosłownie wszystko się zgadza! Może poza jednym szczegółem – auto oferowane jest przez sprzedawcę prowadzącego swoją działalność na terenie Niemiec. Zapewne jeszcze 20-30 lat temu mogłoby być to powodem do porzucenia swoich marzeń i szukania pojazdu lokalnie, ale w dzisiejszych czasach sprowadzenie auta do Polski nie stanowi najmniejszego problemu.

Tak naprawdę jedynym aspektem o który musimy zadbać to umówienie transportu auta przez doświadczoną i zaufaną firmę pomocy drogowej. Co dla niektórych może być niespodzianką, to fakt, że sprowadzając samochód z Niemiec do Polski nie jesteśmy skazani jedynie na firmy działające na rynku niemieckim. Okazuje się, ze wiele polskich firm również działa na rynkach zagranicznych i realizuje transporty długodystansowe. Pomoc drogowa Niemcy świadczy usługi w okolicach większych niemieckich miast, ale również może być pomocna na trasach szybkiego ruchu. Takie rozwiązanie jest o tyle kuszące, ze z pewnością będzie nas kosztowało znacznie mniej niż korzystanie z usług firm rodzimych.

Jak dokładnie wygląda transport auta do Polski? Pamiętajmy o tym, że nowo zakupiony pojazd nie ma uprawnień do poruszania się samodzielnie na Polskich i zagranicznych drogach. Z tego właśnie powodu niezbędne jest zagwarantowanie odpowiedniego transportu z punktu odbioru samochodu, do punktu docelowego na terenie Polski. Z reguły jest to bardzo prosty proces, w którym jedynym wymogiem jest transport auta przez pojazd uprawniony do wykonywania tego rodzaju usług. Takim pojazdem może być laweta 24h. Laweta to jedno z podstawowych pojazdów jakie posiada w swojej flocie pomoc drogowa 24h, dlatego wybranie odpowiedniej dla nas oferty nie powinno stanowić większej trudności.

Admin