Jak dobrze ubrać się na spotkanie biznesowe?

Każdy wie, że jednym z kluczy do sukcesu na spotkaniu biznesowym jest zrobienie dobrego wrażenie na rozmówcy i korzystne zaprezentowanie się w jego oczach Popełnienie gafy może w takiej sytuacji zniweczyć negocjacje, przyćmić nawet najbardziej konstruktywną dyskusję czy zniechęcić kontrahenta, klienta lub współpracownika. Istnieje jednak kilka powszechnie uznawanych zasad, których znajomość ułatwi odpowiednie wybranie stroju na spotkanie biznesowe.

Co jest najważniejsze?

Szczególną uwagę warto zwrócić na to, by wybrany strój był czysty i starannie wyprasowany. Istotne jest także odpowiednie dobranie go do sylwetki i rozmiaru mężczyzny. Opinająca klatkę piersiową koszula, za wąski kołnierzyk czy za duże spodnie to spory błąd mogący zepsuć nawet najlepsze wrażenie. Podobnie należy sporą wagę przywiązać do kolorów – na spotkanie biznesowe warto wybrać barwy stonowane – błękit, granat, grafit, beż, szarość, brąz, czerń i biel. Wybierając strój na spotkanie biznesowe należy również dobrać stylizację do tego, z jakimi osobami będziemy rozmawiać. Nieco luźniej można ubrać się na spotkanie ze współpracownikami, a nieco bardziej formalnie na rozmowę z członkami zarządu. W żadnym z tych wypadków nie wolno sobie pozwolić na przesadę – krótkie spodenki czy kolorowe koszulki nigdzie  nie będą mile widziane. Zawsze jednak istnieje wybór między jednobarwnym garniturem i białą koszulą, a wełnianą marynarką i męskim swetrem z dzianiny.

Jak wygląda klasyczny strój biznesowy?

Ten styl ubierania się jest najczęściej wybierany przez pracowników i przedstawicieli, do których obowiązku należy prezentacja ich firmy na oficjalnych spotkaniach biznesowych – konferencjach, prezentacjach, rozmowach, negocjacjach i w innych sytuacjach wymagających doskonałej prezencji. Do osób zobowiązanych do noszenia klasycznego stroju biznesowego należą pracownicy korporacji, prawnicy, politycy czy personel firm konsultingowych.

Jakie są mniej formalne stroje biznesowe?

Do mniej formalnych strojów biznesowych należą Business Smart i Business Casual. Stosowane są na mniej formalnych spotkaniach, podczas pracy biurowej lub, w przypadku ostatniego stylu, gdy nie obowiązuje Dress Code lub w przedsiębiorstwach nie ma miejsca na oficjalne relacje biznesowe. Niezależnie od tego, w jakim stroju planujemy ubrać się na spotkanie biznesowe, elegancką garderobę dla mężczyzn znajdziemy w sklepie Modini Prestige. Można tu znaleźć elementy męskiej odzieży zgodne z aktualną modą, biznesowym Dress Code i indywidualnymi wymaganiami eleganckich mężczyzn.

Admin