Czy konserwacja podwozia zapobiega powstawaniu korozji?

konserwacja podwozia

Od zawsze, jednym z największych nieprzyjaciół samochodów jest korozja. Po długich latach nierównej bijatyki oraz podejmowania prób jej zwalczenia, dzisiaj, dzięki dbałości o karoserię oraz przy wprowadzeniu w życie właściwych kroków, można się przed nią zabezpieczyć oraz zniwelować jej pojawianie się.

JAK POWSTAJE KOROZJA?

Słowo korozja wywodzi się z języka łacińskiego. Nazywamy tak postępujące wieloetapowo zniszczenie metalów przez środowisko zewnętrzne. Rdza, to nic innego niźli utleniony metal, który pojawia się na karoserii na skutek panujących warunków atmosferycznych. Całkowite odseparowanie pojazdów od wpływu tychże czynników, równałoby się z zupełnym zaprzestaniem powstawania korozji. Czy jednak jest to możliwe? Dobrze wiemy, że nie, chociaż obecnie produkowane auta są bardzo dobrze zakonserwowane przed korodowaniem. Najdrobniejsze chociażby zetknięcie lakieru z ziarenkami piasku czy z kamieniami, każda powstała rysa na powłoce czy naruszenie nadkoli wystawione na działanie deszczu, śniegu czy gradu sprawia, że na samochodzie zaczną pojawiać się skupisko korozji. Nikt z nas nie jest w stanie tego uniknąć.

CO ZROBIĆ, GDY POJAWI SIĘ KOROZJA?

Gdy tylko zauważysz pierwsze oznaki korozji na swoim aucie, zwróć się do specjalisty. Jedną z prężnie działających firm na rynku, jest OS – CAR Detailing konserwacja podwozia Wrocław. Często konieczne jest nie tylko samo usunięcie rdzy, ale również dokonanie niewielkich napraw powstałych niedoskonałości. Z pozoru niepokaźne obtłuczenia czy zniszczenia nie obejdą się bez interwencji fachowców, ponieważ w takim wypadku, jak najszybciej należy zlikwidować wszystkie części powłoki, pod którymi wykwitła rdza.

JAK ZAPOBIEC POJAWIANIU SIĘ KOROZJI?

Żywotność karoserii w nienaruszonym stanie, wydłuża cykliczna konserwacja podwozia. Wiecie jednak, jaki wpływ na stan samochodu ma konserwacja podwozia?

Zabezpieczająca powłoka podwozia nieustannie jest wystawiona na wpływ strugów wody spod kół, zetknięcia z drobinami piasku i kamieniami. Pomimo na pozór niezauważalnych
naruszeń i zepsuć, wraz z upływem czasu, starzeje się i rozkrusza. W tym wypadku, użycie produktów przeznaczonych do konserwacji przystopuje dalsze powstawanie uszkodzeń.

Jeśli powłoka antykorozyjna jest uszkodzona, ale na karoserii nie zaczęła się jeszcze pojawiać rdza, przed samym naniesieniem warstwy konserwującej, należy ją zakonserwować specjalną masą bitumiczno – kauczukową.

Admin